Porażka narodowego zespołu Kataru - świetny początek światowych mistrzostw dla kadry Ekwadoru!

Narodowa drużyna Kataru przegrała z zespołem Ekwadoru w pierwszym meczu światowego czempionatu!

Mundial to impreza piłkarska, która ma miejsce co cztery lata. Bez wątpienia futbolowi fani z całego świata czekają niecierpliwie na inauguracyjny mecz mistrzostw świata. Przy okazji mistrzostwach świata w Katarze, który rozpoczął się w miniony weekend było identycznie. Oficjalna ceremonia otwarcia mistrzostw świata, która prezentowała się niezwykle poprzedzała pierwszy mecz. Jednak później przyszła pora na futbol i fani futbolu zebrani na trybunach a także przez telewizorami oczekiwali wspaniałego pojedynku. Już od początku spotkania emocji nie zabrakło, gdyż piłkarze narodowego zespołu Ekwadoru błyskawicznie zdobyli bramkę. Emmer Valencia trafił do siatki już po 3 minutach i mogło się wydawać, iż kadra Kataru będzie miała bardzo trudno w tym meczu. Jednak arbiter tego meczu postanowił prześledzić z pomocą systemu VAR prawidłowość tego trafienia i okazało się, że w chwili zagrania napastnik był na pozycji spalonej. Gospodarze mistrzostw świata mieli więc wiele szczęścia w tym przypadku.

Reprezentacja narodowa Ekwadoru pomimo anulowania pierwszej bramki nie zamierzała zaprzestać ataków. Piłkarze drużyny narodowej Ekwadoru nieustannie mieli pod kontrolą tempo w tym meczu, cały czas przy tym tworząc groźne sytuacje. Kilkanaście minut później w akcji oko w oko z golkiperem narodowej kadry Kataru odnalazł się napastnik zespołu narodowego Ekwadoru i został sfaulowany przez niego. Sędzia nie zastanawiał się nawet przez chwilę i wskazał na jedenastkę, a golkiperowi pokazał żółty kartonik. Karnego na gola zmienił kapitan zespołu narodowego Ekwadoru Emmer Valencia. W porównaniu do narodowego zespołu Ekwadoru kadra Kataru prezentowała się bardzo słabo. Nie było widać pomysłu na ten pojedynek, a bramkarz reprezentacji Ekwadoru przez większą część meczu nie miał nic do roboty. W trzydziestej pierwszej minucie wpadł drugi gol dla gości, a strzelcem ponownie był Valencia. Podczas pierwszej części tego meczu nie mieliśmy okazji oglądać już więcej trafień. Obie drużyny w trakcie drugiej odsłony znacznie zredukowały rytm i na murawie działo się mało. Pojedynek w ostatecznym rozrachunku zakończył się rezultatem 2:0 dla Ekwadoru, która niesamowicie rozpoczęła ten mundial. Narodowa kadra Kataru z kolei jest teraz w trudnym położeniu i może mieć kłopot z awansem do kolejnej fazy mundialu.