Dno miednicy - ważny element naszego organizmu

Dno miednicy - ważny element naszego organizmu

Należałoby mieć świadomość tego, że jeśli chodzi o mięśnie dna miednicy, bądź też nazywane mięśniami Kegla, to niezwykle ważna grupa mięśni, która jest odpowiedzialna m.in. za utrzymywanie moczu (szczególnie w przypadku kobiet). Takowe mięśnie utrzymują również w poprawnej pozycji narządy które znajdują się w miednicy. Poza tym, że powinny być one sprawne oraz mocne, każdy bez wyjątku powinien przypilnować to, aby nie były aż nazbyt napięte. Nie da się również ukryć, że mięśnie dna miednicy odpowiedzialne są za właściwe utrzymanie moczu w ludzkim pęcherzu a także różnych narządów w brzusznej jamie.

W centrum terapii Dna miednicy prowadzonym przez nas, w sprawny sposób staramy się dokonywać jak najbardziej pozytywne (jak to tylko możliwe) efekty fizjoterapeutyczne, dostarczać potrzebną pomoc na najwyższym poziomie, pacjentom z problemami ginekologicznymi, proktologicznymi a także urologicznymi. W tego typu problemach bardzo istotny jest aspekt powiązany z osobistym podejściem do każdego pacjenta bądź też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Dodatkowo, na ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy także warto zwrócić szczególną uwagę. Można je wykonywać zarówno na leżąco, na siedząco jak i na stojąco. Fakt odnoszący się do tego, iż przerwa między skurczami powinna być mniej więcej tak samo długa jak skurcz, w trakcie prowadzenia powtórzeń skurczów mięśni dna miednicy jest równie istotny. Podczas gdy uzyskamy kunszt, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy w zasadzie w każdej sytuacji, przykładowo w trakcie wracania autobusem do domu lub siedząc przed komputerem. Systematyczne ćwiczenia wzmacniają mięśnie a także zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. W okresie ciąży jest to niezmiernie ważne.}

Zostaw komentarz

Brak kometarzy