Jaką funkcję spełnia dno miednicy?

Jaką funkcję spełnia dno miednicy?

Trzeba mieć świadomość tego, że jeżeli mowa o mięśniach dna miednicy, a więc mięśnie Kegla, to bardzo ważna partia mięśniowa, która jest odpowiedzialna m.in. za utrzymywanie moczu (zwłaszcza gdy mówimy o kobietach). Takowe mięśnie podtrzymują również w odpowiedniej pozycji narządy które znajdują się w miednicy. Z racji tego każdy z nas powinien w przyzwoity sposób zadbać o to, aby były one nie tylko sprawne oraz mocne, ale również nie były za bardzo napięte. Trudno też ukryć, iż mięśnie dna miednicy odpowiedzialne są za odpowiednie utrzymanie moczu w naszym pęcherzu oraz wybranych narządów w brzusznej jamie.

W takim centrum terapii Dna miednicy jak nasz w właściwy sposób staramy się uzyskiwać możliwie jak najbardziej korzystne efekty fizjoterapeutyczne, dostarczać pomoc na poziomie najwyższym, klientom z problemami urologicznymi, ginekologicznymi oraz proktologicznymi. W tego typu trudnościach szczególnie ważny jest aspekt powiązany z indywidualnym podejściem do wszystkich pacjentów. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Poza tym, na ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy także warto zwrócić szczególną uwagę. Jest możliwość wykonywania ich zarówno na leżąco, na stojąco jak i na siedząco. Powinno się wykonywać kilka skurczów mięśni dna miednicy w taki sposób, aby przerwa między skurczami była mniej więcej tak samo długa, jak sam skurcz. Gdy uzyskamy efektywność, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy w zasadzie w każdej sytuacji, przykładowo wracając do domu autobusem lub też siedząc przed telewizorem. Cykliczne ćwiczenia wzmacniają mięśnie a także zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. Podczas ciąży jest to szczególnie ważne.}

Zostaw komentarz

Brak kometarzy